17.8 C
Скопје
21:20 - 22 мај, 2024

Ѕвездата на „Гранд“ доживеа семејна трагедија: На пејачката ѝ почина сопругот, веста ја потврди нејзиниот пријател

Сопругот на пејачката Александра Тадиќ – Ципка, Небојша Јарин Стојиќевиќ, почина денеска од срцев удар.

Во изјава за „Курир“, тажната вест ја потврди нејзиниот најдобар пријател Александар Мисојчиќ Џандер.

„За жал, информациите се точни. Само што ме известија. Одам во Шабац да бидам со неа во најтешките моменти“, рече тој.

Ципка долго време го криеше фактот дека е во брак, а сега ја снајде трагедија.

Вака зборуваше за брачниот живот: „Брачниот живот е убав. Се сакаме и се почитуваме. Заедно сме долги години и сега сето тоа го крунисавме со брак. Засега сè е во ред“.

Пејачката признала и дека животот ѝ е значително поинаков откако се омажила: „Не верував дека животот ќе ми се промени толку многу. Имам уште многу дополнителни обврски, да не зборувам за брачните, туку за семејните и домашните работи, па Тоа ме тера да се оптоварувам со уште повеќе работа и секако, мојот сопруг е тој што го има главниот збор во куќата“.

Саша Поповиќ откако доживеа повреда: Откри дали ќе продолжи да ја снима „Ѕвездите на Гранд“

Слични објави

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо

(Видео) Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивна техникa-декомпресија на колк

еспресо
Се вчитува....