Вупи Голдберг прифати повторно да се врати во „Star Trek“

Вупи Голдберг со задоволство го прифати повикот на Сер Патрик Стјуарт за враќање во франшизата „Star Trek“.

Познатиот вселенски капетан ја сретнал колешката во телевизискиот програм „The View“ и радосно ѝ предложил соработка.

Голберг повторно би го глумела својот лик Гуанин во втората сезона на серијата „Star Trek: Picard“, која е одобрена и најавена од неодамна.

Заинтересираноста на гледачите за спин-оф серијата е огромна. Првата епизода ќе се прикаже на стрим-сервисот на телевизиската куќа CBS.

„Star Trek беше едно од најголемите искуства од почеток до крај. Работејќи на оваа серија го имав најубавото време некогаш!“, рекла Голдберг.

Познатата афро-американска актерка го играше ликот на келнерката Гуанин во 28 епизода на серијалот „Star Trek: New generation“ од 1988 година до 1993 година.

Слични објави

Шерон Стоун на насловната на „Harper’s Bazaar“: Доказ дека годините се само бројка (ФОТО)

Igor

Ова е ковид-19! – Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател на респиратор (ФОТО)

Еспресо

Битка за најмладите: Погледнете како докторите ги штитат бебињата од коронавирус (ФОТО)

Еспресо

Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Балашевиќ откри како поминала операцијата на татко ѝ! (ФОТО)

Igor

НЕ САКА ДА ГО ПОГЛЕДНЕ: Лејди Гага бега од Бредли, а само едно нешто ѝ ја гризе совеста

Igor

Остави Коментар

дванаесет + деветнаесет =

Слични објави

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

ВОДИТЕЛКАТА на Евросонг затајувала данок?

Igor

Видео хороскоп 19 јуни 2019, среда

Igor

Бизарна инфлуенсерка, ја запросуваат и до 50 пати на ден! (ФОТО)

Еспресо

Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Еспресо

Со своите неверојатни облини сексапилната Јулија привлекува бројни следбеници ширум светот! (ФОТО)

Еспресо