19.8 C
Скопје
06:02 - 20 јули, 2024

ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Овие 6 хороскопски знаци најчесто се прејадуваат

Кога е во прашање прејадувањето, според астрологијата, се работи за компулсивна реакција на она што одредени хороскопски знаци го доживуваат во реалниот живот.

Кај други претставници пак, тоа е поврзано едноставно со нивната љубов кон храна и гурманството.

Ова се шест хороскопски знаци кои губат контрола кога јадат:

Скорпија

Кога треба да воспостават контрола врз нешто што го прават, на Скорпиите најчесто им треба повеќе храна. Типично за овој знак е што јаде импулсивно и често го победува стресот со многу калории.

Водолија

Најчесто се личности со брз метаболизам, кои ги нервираат оние околу нив кои постојано им приговараат дека не се дебелеат. За жал, како минат годините, така слабее и нивниот метаболизам, а навиката за внес на големи количини храна останува.

Близнаци

Се прејадуваат затоа што не знаат што друго да направат. Близнаците не се доволно храбри за да пристапат кон реално решавање на проблемите, па посегнуваат по храна. Тие сметаат дека колку повеќе јадат, толку повеќе сила имаат за решавање на тешките ситуации.

Вага

Вагите јадат кога им е здодевно, кога се под стрес или кога се тажни и депресивни. Колку поинтензивни чувства, толку повеќе храна бара нивното тело. Дури и кога се на диета, тоа завршува со повторно прејадување на крајот од денот.

Девица

Кога притисокот станува преголем, на Девиците им треба нешто што навистина ќе ги релаксира и утеши. А, за овој хороскопски знак нема подобра утеха од богата порција со вкусна храна.

Риби

Кај Рибите не се потребни некои посебни причини да уживаат во храната. Тие тоа го прават затоа што е вкусна и затоа што им е убаво да бидат слободни од емоции кои не го попречуваат нивниот мисловен процес. Затоа и често се прејадуваат, но сепак би пробале и од десертот.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....