ВИДЕО: Раста од затвор промовира видеоспот: Се кае за грешките!

Еден од најпознатите рапери на овие простори, Стефан Ѓуриќ или познат како Раста и затворот не го сопира во работните планови, а доказ за тоа е спотот за новата песна која неговиот тим ја објавил.

Иако поради конзумирање и наводно производство на наркотици завршил во затвор од кој нема да излезе во скоро време , а и овој пат преку новата песна и екранизација ги потенцирал марихуаната и кокаинот.

Сепак животот позади решетки воопшто не му одговара, па на публиката и испратил порака на покајание од затворската ќелија.

– Слободата е бесценета, пишува во описот на видео проектот во кој се појавуваат многу негови колеги.

Она што е дополнително интересно е што Раста во спотот е заменет со сопствен графички приказ.


Слични објави

Поради аферата со факултетите: Глумицата Лори Лохлин оди во затвор и мора да плати парична казна

Еспресо

Хали Бери го промени имиџот: Со оваа слика го откри новиот детаљ (ФОТО)

Igor

Доста опуштено: Актерката Лидија Вукичевиќ се соблече гола во салон за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пред короната Олимписките игри се откажани само трипати: Не ги прекинаа ниту масакрите, ниту терористите!

Слободен печат

НЕ СТИГНА НА РОДЕНДЕНОТ НА СВОЈАТА ЉУБОВ: Познатиот пејач загина во авионска несреќа

Igor

Секогаш привлекува внимание: Италијанската секси водителка се одмора од фудбалот

Igor

Остави Коментар

седум − оне =

Слични објави

Додека смртта не нè раздели или пак не? Браковите на некои познати личности траеле помалку од мамурлакот на свадбата

Еспресо

Ќе ви се заврти во глава: Аца Лукас откри колку пари изгубил на коцка неодамна!

Васко Спасоски

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Igor

ФОТО| Сораја ги покажа роденденските подароци: Чинат неверојатни 322.000 евра!

Еспресо Магазин

ФОТО: Моника Белучи блеска и на 57 години: Со новите фотографии ги запали социјалните мрежи

Васко Спасоски

Меган Маркл со никогаш подлабоко деколте откако е член на Кралството (ФОТО)

Igor