36.8 C
Скопје
19:11 - 15 јули, 2024

Ведрана Рудан открива каков тип рак има и какви се прогнозите: „Од првите симптоми до смртта имаш дури три месеци да го изневериш мажот…“

ведрана рудан

Ведрана Рудан го шокираше регионот со веста дека има рак, а сега откри за каков тип се работи и какви се прогнозите.

Хрватската писателка се огласи на социјалните мрежи, а нејзините фанови шокирано го прочитаа нејзиното соопштување.

„Ви јавив дека имам рак, па сега сигурно ќе ве интересира како мојата приказна понатаму се развива..Мојот рак е *бено редок, се вика рак на жолчните канали. Не го прочитав ни отпусното писмо, ни типот, ни Интернет прогнозите. Додуша, некаде налетав дека од првите симптоми до смртта имаш дури три месеци да го изневериш мажот, да се испокараш со децата или љубовникот да го отераш во к*рац. И не е некој рок. Само пет отсто среќници можат да се оперираат. Таа сум – напиша Ведрана.

Во долгата објава Ведрана ја опиша и операцијата и престојот во болница.

„Ми го спалија и ракот и џебот зашто не „влегов во квота“. Имено, државата има договор со иснтитуциите според кој одреден број Хрватки и Хрвати влегува „во квота“. Останатите или ќе цркнат од рак или во помош им скокнуваат пријателите. Фала ви пријатели! Се разбора дека повластните граѓани на оваа земја се „во квота“ уште пред да добијат рак, но тоа го знаеме. Јас дури и го дознав и името на ликот кој ме прекрсти иако тој податок не го барав“, истакна Ведрана која потоа заминала во приватна клиника да се лекува, во која – како што истакнува – работат надлуѓе.

Објаснува дека била оперирана, и дека останала без „парче црн дроб“. Понатамошното лекување на рако, за писателката продолжува.

 

 

 

 

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....