38.8 C
Скопје
16:43 - 19 јули, 2024

Цеца и Анастасија објавуваат албум во исто време: Имаат „пеколен“ план

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе неколкупати го најавуваше големиот спектакл и концерт на Ушче, но бидејќи се одложи бидејќи сака на претстојниот албум да се најдат само врвни песни, публиката ќе мора уште малку да почека! Имено, како што сега дознава српска Република, Цеца ќе го објави албумот приближно истовремено со нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ, а нема сомнеж дека тие две заедно ќе ја освојат сцената, слично како што тоа го направија Брена и снаата Пријовиќ.

„Анастасија сега е на подолга пауза кога е работата во прашање, па штотуку се подготвува да работи на нови песни. Цеца во меѓувреме преслуша многу работи, но допрва треба да се изберат хитовите и допрва треба да се направи избор. Анастасија и Цеца дури се пошегуваа дека ќе издаваат албуми во исто време, па би било одлична работа, особено добар маркетинг. Добро упатен извор близок до Анастасија вели дека мајката и ќерката се подготвени да ја освојат естрадата“, вели изворот близок до Анастасија за српска Република.

 

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....