УЖАСНА СМРТ НА ПОЗНАТАТА ЈУТЈУБЕРКА: Загинала на електричен тротинет

Британската јутјуб-ѕвезда Емили Хартриџ загинала откако ја удрил камион додека возела електричен тротинет, а со тоа е доведена во прашање безбедноста на овие тротинети како превозни средства.

Таа го водеше популарниот канал „10 причини зошто“. Најпрво полицијата не го соопштила идентитетот, но нејзините пријатели и момчето потврдиле дека загинала на прометна улица, откако во неа удрил камион.

Ова е прва смрт во Британија, а најверојатно и во Европа која вклучува електричен тротинет. Во исто време, уште еден тинејџер е во критична состојба поради несреќа со електричен тротинет.

Поради ова Велика Британија ќе ја преиспитува безбедноста на тротинетите, како и ограничувањата каде тие смеат да се движат.

Слични објави

Ќерката на Цеца стана блондинка: Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите! (ФОТО)

Igor

Неочекуваниот говор на бремената актерка за абортусот беше најмоќниот момент на доделувањето на Златниот глобус (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Актерката на необичен начин го полира подот: За тоа ви е потребна само една мачка (ВИДЕО)

Igor

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Igor

Вниманието на присутните беше вперено само во неа: Џорџина блескаше на еден од најважните настани на Роналдо (ФОТО)

Еспресо

Лејди Гага „се отвори“ пред Опра: На 19 години бев силувана повеќе пати, докторите ме одржуваат во живот (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот! (ФОТО)

Еспресо

Не сте го виделе во вакво издание: Фудбалерот Елиф Елмас денес полни 20 години, но погледнете какво видео објави (ВИДЕО)

Igor

„Скопје убави нозе те газат“: Модна писта или пешачки, по оваа црнокоса девојка сите „фрлија“ поглед (ФОТО)

Igor

Актерката Нина Деан кажа „Да“: Наскоро ќе се оствари и како мајка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Младата пејачка Мартија Станојковиќ за ова лето избра да носи најсекси бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Можеби се прашувате колку заработија Шакира и Џенифер Лопез за настапот на Супербол: Одговорот ќе ве изненади

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian