НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – седми дел

Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет,креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст.

Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа вулгарно.

Зока е вистински мајстор на својот занает и со леснотија успева да го извлече најдоброто од секоја жена, без разлика на возраста и бојата на кожата. Она што е најважно, дамите после шминкањето не изгледаат како да носат маска, и понатаму личат на себе.

Слушнете ги советите на Зорица, украдете некој трик и применете го во вашата секојдневна рутина.

Во оваа епизода модел е Вера. Погледнете каква шминка одговара на светли очи.

Слични објави

Еве за колку пари ја продава невиноста овој модел (ФОТО)

Igor

Отстранете го целулитот со овие пет вежби (ВИДЕО)

Igor

Како да се справите со отекувањето на нозете

Igor

ЧУДЕСНИТЕ НАНЕ И МЕНТА: Топ 3 причини зошто да ги користите

Igor

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Igor

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor

Остави Коментар

петнаесет − 7 =

Слични објави

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Igor

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor

НАПРАВЕТЕ САМИ смеса која ќе го реши проблемот со СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Igor

Ова битолско „чупе“ треба да се најде на разгледница за градот (ФОТО)

Igor

Песочен часовник, јаболко, крушка, правоаголник: Што и кога да јадете според типот на фигурата

Igor

Пло­до­ви во служ­ба на убавината: Одржу­вај­те ја ко­жа­та свежа со по­мош на тиква

Igor