УАПСЕН ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ ПЕЈАЧ: Осомничен за 13 дела, меѓу кои и детска порнографија

Американскиот пејач Р. Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа.

Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи. Неговиот адвокат го потврдил апсењето на 52-годишниот пејач.

Ова е негово второ апсење за слични дела.

Истовремено, тој е и еден од најпродаваните музичари во светот и неколкукратен добитник на музички награди. Но, неговото однесување секогаш било проблематично и неколкупати бил тужен и апсен за сексуални злодела.

Постоеја и наводи дека во 1994 година нелегално се оженил со сега починатата пејачка Алаја, која тогаш имала 15 години. Но, ниту тој, ниту таа никогаш не ги потврдиле овие наводи.

Слични објави

Нивес Целзиус во трипати помал градник, а нејзината ќерка имала доста интересен коментар! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЖЕСТОКИ НАВРЕДИ: Те имаше во каталогот, се „даваш“ за 250 евра!

Igor

ГО ЗАМЕНИ БРЕДЛИ СО ДЕВОЈКА? Ирина Шајк во друштво на атрактивна манекенка (ФОТО)

Igor

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Еспресо

МИРИС НА ДЕТСТВО: Колач со модри сливи (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

1 × четири =

Слични објави

Модерно семејство: Музичарот на зимување со сегашната и поранешната партнерка (ФОТО)

Еспресо

Зошто американските крофни имаат дупка во средината: Зад овој вкусен десерт се крие интересна приказна!

Слободен печат

Ќе доживеат СУДБИНСКА ЉУБОВ: Крајот на мај им носи среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

САМО ПАДНАЛА И ПОЧИНАЛА: Поранешната плејбој-зајачица направила ЕДНА ГРЕШКА која ја чинеше живот!

Igor

Спречете го скапувањето на зелечукот и овошјето во фрижидер

Igor

Најважниот производ за нега на кожата

Igor