Цеца на снаата Богдана ќе и подари драгоценост која таа ја добила од мајката на Аркан (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ на 24 ноември ќе го ожени синот Вељко Ражнатовиќ, кој свадбата со Богдана Родиќ ја закажал кога дознал дека таа е во блажена состојба.

Веќе на големо се зборува што се ќе добие Богдана од Цеца за свадбата, а една од тие вредни работи наводно е ѝ дукат од 1700 година.

принтскрин

Дукатот пред 24 години го добила Цеца од мајката на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Тогаш Цеца и Аркан по венчавката ја напуштиле црквата и се упатиле во семејниот дом каде ги чекала мајката на Жељко, Славка.

– Ти го дарувам овој златен дукат кој е од 1700 година. Од мојата прабаба, а ваша чукунбаба. За бракот да биде среќен и долговечен – гласела реченицата од свекрвата на Цеца.

Фото: еспресо.рс/Дамир Дервишагиќ

Како што пишуваат српските медиуми, Цеца планира истиот дој дукат да го подари на снаат Богдана на 24 ноември, кога таа ќе го изговори судбоносното – да.

Слични објави

Дневен хороскоп за 27.10.2019: Близнаците ќе обноват контакт со пријател од минатото, а кај Скорпиите ќе преовладува романтиката

Igor

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо

Јадете велигденски јајца и ослабете 10 килограми

Igor

Три хороскопски знаци кои се најголемите лутковци

Igor

ДЕРМАТОЛОЗИТЕ СЕ СОГЛАСИЈА: Ова ѝ се случува на кожата кога внесувате премногу шеќер

Igor

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

три + 20 =

Слични објави

Се жени најпознатиот македонски готвач – НАСКОРО очекува и дете

Igor

Кристијан Диор: Вистинскиот доказ за елеганцијата на една дама се наоѓа на нејзините нозе! (ФОТО)

Igor

Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Igor

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Еспресо

Дизајнерката Ивана Кнез „пиштол“ гола лежи сама во кревет (ФОТО)

Igor

5 нешта кои секој задолжително треба да ги побара во љубовната врска

Igor