Три популарни бои за коса кои ќе ја одбележат пролетта

Добриот избор на фризура која одговара на вашиот облик на лицето ќе биде уште поефективна доколку е искомбинирана со тренди боја за коса, која е во склад со вашиот тен и останатите физички карактеристики на лицето.

Денеска има разновидни начини за стилизирање на косата, а бојата за коса е еден од најважните. Освен бојата, важна е и техниката на нијансирање.

Ова се трите нијанси кои се најпопуларни оваа пролет:

Чоколадна торта

Се работи за нијансирање и извлекување прамени со различни тонови на кафеавата боја, такашто се добива впечаток дека косата наликува на десерт. Најдобро е на темната кафеава боја да се додадат прамени или балајаж во посветла нијанса со бакарен тон.

Десерт со цимет

Ова е комбинација на кафеави, сиви и руси прамени, кои се преплетуваат како познатите ролнички со цимет. Им стои и на оние кои се природни бринети, но и на русокосите. Овој изглед е одлична комбинација и на топли и на ладни тонови, во кои и израснатиот корен одлично се вклопува.

https://www.instagram.com/p/Bu37m2zFPGU/?utm_source=ig_embed

Скандинавска руса

Нијансата на Даенерис Таргаријан е инспирација за новиот тренд, во кој платинесто русата коса се комбинира и со жолти и со сиви прамени, со цел да се добие повеќедимензионална белина. Единствено, потребни се неколку часови кај фризер за да се постигне ефектот.

 

View this post on Instagram

 

It’s probably JUST A WIG . I love all of you ..like it or not …you fuckers entertain me . . . ________ⓗⓐⓘ®LIKEaB _____________ @cosmopolitan @cosmoprofbeauty @sephora @behindthechair_com @modernsalon @american_salon @fuckinghair @saloncentric @framar @fj.studios @saloncentric @kenraprofessional @schwarzkopfusa @mastersofbalayage @brazilianbondbuilder @authentic.hairarmy #balayage #balayageombre #balayagehighlights #babylights #hairpainting #balayagehair #balayagedandpainted  #colormelt #balayageartists  #b3 #whitehair #beautylaunchpad #americansalon #behindthechair #modernsalon #btcpics #hairbrained #ombrehair #platinumblonde #hotonbeauty #omcstylistaward2019

A post shared by HAIRLIKEaBOSS For MA FL NYC (@hairlikeaboss) on

 

Слични објави

Ја немаше долго време, но сега се врати! Накова позира во лифт во бела блузичка, а градник нема! (ФОТО)

Igor

ЈА УНИШТИ СВОЈАТА УБАВИНА: И пластичните хирурзи во шок поради Меган Фокс (ФОТО)

Igor

Холивудските диви се јавија од Дубровник: Дошле да работат, но се „фрлиле“ на уживање (ВИДЕО)

Igor

Најмодерните пролетни аксесоари – Louis Vuitton сандали

Igor

Ким Кардашијан открива детали од страшниот грабеж: Гледав во пиштолот и си реков, СЕГА ЌЕ УМРАМ!

Igor

Северина ја отвори душата: „Сè уште бирам луѓе по душа, не по професија, по статус или по пари…“

Еспресо

Остави Коментар

9 + четири =

Слични објави

Лана Дел Реј е непрепознатлива: Пејачката ги загрижи обожавателите!

Милена Ризовска

Ана Николиќ во ново издание (ФОТО)

Igor

ПОВТОРНО КРИТИКИ: Научете ја Меган како се држи дете! (ФОТО)

Igor

Сораја повторно во проблем: Возела во штикли, па со Ламбурџинито влетала во базен (ВИДЕО)

Igor

Причината поради која Ева Мендез веќе не е најпосакуваната жена во Холивуд!

Еспресо

Мерлин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Еспресо