Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Таткото на војвотката Меган Маркл, Томас Маркл, денеска изјави дека неговата ќерка и нејзиниот сопруг, принцот Хари, ја повредиле кралицата Елизабета Втора, со тоа што одеднаш одлучиле да се повлечат од високите кралски должности.

Засрамен сум, жал ми е за кралицата – изјавил Томас Маркл во утринското телевизискио шоу „Добро Утро, Британија“.

Тој додаде дека не разбира зошто Хари и Меган толку брзо решиле да ги напуштат кралските должности.

Нивната одлука е многу збунувачка и не верувам дека некој може да разбере како и зошто се случи тоа. Ваков раздор може да предизвика уште поголеми проблеми – рече Маркл.

Фото: Принтскрин

Томас Маркл, кој не присуствуваше на свадбата на Хари и Меган, рече дека и натаму ја сака својата ќерка и е разочаран што толку се оддалечиле.

Навистина ми недостасува ќерка ми – рекол тој.

Сепак, вели дека е подготвен да излезе на суд со својата ќерка во процесот во кој Меган го тужеше весникот „Мејл он сандеј“.

Ако дојде до тоа да се сретнеме во судница, тоа би било супер, конечно ќе ги видам – истакнува Маркл, кој додал дека досега не го запознал ниту Хари, ниту неговиот внук.

Томас Маркл исто така вели дека Хари требало да го посети и да ја побара раката на неговата ќерка.

Слични објави

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Еспресо

Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 21 ноември четврток – Овните ќе добијат долгоочекуван повик, Раковите ќе доживеат големи проблеми

Igor

Бела Хадид ништо не остави на фантазијата: Без пардон прошета во проѕирен фустан и го украде шоуто во Париз (ФОТО)

Еспресо

Интересни секс идеи со кои повторно ќе ја разгорите страста во спалната соба

Igor

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Ако ОВОЈ производ е со поминат рок, може да предизвика сериозни изгореници

Igor

Остави Коментар

20 − седумнаесет =

Слични објави

Вакво нешто одамна не сте виделе: Прекрасниот имот на Шон Конери во Ница целосно ќе ве хипнотизира! (ФОТО)

Еспресо

Лицата родени во овие два хороскопски знаци никогаш не знаат да се релаксираат

Igor

Најдобрите и најпозитивните особини на секој хороскопски знак – Погледнете кои се вашите!

Igor

Меган Маркл го откажа првото интервју по напуштањето на кралското семејство

Еспресо

Модната недела во Њујорк почна во голем стил: Колекцијата на „Каролина Херера“ го одзема здивот (ФОТО)

Еспресо

Ида Протугер Вељковиќ: Како кормилото на мојот живот го земав во сопствени раце

jasmina.kantardzieva