Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед на тоа дека од пред 10 години нема десно око и од средина на октомври и левото му станало слабовидно.

Докторот ми ја симна мрежата од левото око, која ми создаваше проблеми и ми го нарушуваше квалитетот на животот. Сега одлично гледам. Сега толку добро гледам што не ни морам да носам очила, но тие психолошки ми значат поради десното кое ми настрада во сообраќајна незгода. Со очилата имам чуство дека и тоа око ми е во фукнција. Што се однесува за левото око, дури сега можев да видам колку бев хендикепиран и колку е тешко да бидеш слеп – искрено зборувал Халид.

Бешлиќ кажал дека оваа година прославил 10 години од сообраќајната несреќа која му се случила во близина на  Сараево, во која за влакно избега од смртта, но засекогаш го загуби окото и покрај тоа што докторите се обидувале да му го спасат.

Слични објави

АСТРОЛОЗИТЕ ТВРДАТ: Овие 6 знаци најмногу размислуваат и „кршат“ глава за сè

Igor

ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ МУЗИЧАР: Пронајдена мртва неговата ќерка

Igor

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Еспресо

Хороскоп за 22 ноември петок, Биковите со љубовни проблеми, Јарците да се пазат од некој пријател

Igor

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Еспресо

Ѕвездата од „Stranger Things“ помина низ тешка операција! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × три =

Слични објави

Нанесете МАТ КАРМИН без ризик за сушење на усните и нивно пукање

Igor

Ава Карабатиќ го објасни своето чудно однесување: 63% од луѓето кои се јавија на ескорт-огласот, се женети луѓе!

Васко Спасоски

Нема конкуренција и на 50 години! Наоми Кембел повторно позира во долна облека (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 4 септември 2019, среда (ВИДЕО)

Igor

ПРСТЕН ВРЕДЕН НАД 600.000 ЕВРА: Откако ја тргна ракавицата многумина останаа шокирани! (ФОТО)

Igor

Научник успеал да дознае: Вашиот месец на раѓање ги носи овие болести!

Васко Спасоски