Тајфата, Димитар и 10 девојки во новиот спот за “Не си моја” (ВИДЕО)

Летните одмори веќе завршија и време е да се засукаат ракавите. Токму тоа го сторија Тајфата и Димитар Андоновски и снимија нова песна. Станува збор за нумера која ќе се најде на нивниот прв албум кој треба да биде промовирам многу наскоро.

Новото “чедо” на момците се вика “Не си моја”, а како автори се потпишуваат кои други ако не, туку Лазар и Магдалена Цветковски.

Скриншот

Интересна љубовна приказна преточена во уште поинтересен видеоспот во кој освен Диме, Аце, Влатко и Чирта, се појавуваат уште 10 преубави девојки.

– Мислиме дека доста не чекаше публиката да извадиме нова песна. Лазар и Ена направија уште една одлична тема за која убедени сме дека ќе им се допадне на сите што слушаат добра музика. Инаку спотот се снимаше на неколку различни локации во Скопје, а Дарио Јанковиќ си ја заврши маестрално својата задача – велат од бендот.

Инаку Тајфата и Димитар не застануваат тука. Тие буквално глава не можат да кренат од настапите кои ги имаат ширум државата, но сепак ветуваат дека во иднина ќе бидат повеќе активни кога станува збор за авторска музика.

Погледнете го спотот и уживајте:

Слични објави

ТАИНСТВЕНА ПОП-КРАЛИЦА: Ново алтер-его, песна и албум

Igor

ЏОН СНОУ од „Игра на престоли“ МРТОВ ПИЈАН! (ВИДЕО)

Igor

Еве за колку пари ја продава невиноста овој модел (ФОТО)

Igor

Кој хороскопски знак сте Вие? Погледнете како секој хороскопски знак се справува со депресијата!

Igor

Таа е прогласена за најубава на светот: Нејзиното лице е совршено!

Igor

Анџелина Џоли ќе стане мајка по седми пат!

Еспресо

Остави Коментар

3 × 2 =

Слични објави

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Еспресо

Шпанец во ритамот на Квин ја чистеше терасата и ги забавуваше соседите (ВИДЕО)

Еспресо

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Еспресо

Бил Гејтс и семејството дел од годишниот одмор го поминаа во Црна Гора

Igor

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Igor

Ќерките на Силвестер Сталоне уживаат на Јадранското приморје (ФОТО)

Igor