Со кого се забавува АДРИЈАНА ЛИМА на Миконос?

Адријана Лима е повторно вљубена.

Profimedia

Бразилската манекенка е на Миконос со турскиот бизнисмен Емир Ујар.

Ујар, чие богатство се проценува на 250 милиони долари, а во негова сопственост се многу компании од полето на туризмот, недвижнините и нафтената индустрија, често е во друштво на атрактивни жени.

Неговите фотографии со Лима станаа хит на Интернет.

Profimedia
Profimedia

До неодамна Лима беше во врска со турскиот писател Метин Хара, но таа врска неславно заврши, а ја следеа претпоставки дека била само маркетиншки потег за да се поттурне кариерата на Хара.

Слични објави

Актерката ПРЕСРЕЌНА, дознала дека е бремена во петтата деценија од животот

Igor

Пред да стане пејачка, Гоца Тржан работела нешто сосема друго: Таа откри како живеела од тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Без грешка: Емили Ратајковски прошета во фустан со кој привлече погледи (ФОТО)

Igor

Како во младите години: Ван Дам со нозе го затвори куферот, па веднаш му пиша Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фановите разочарани од дрскоста на Мадона: Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште

Igor

Специјална „Еден на Еден“: Погледнете кои ѕвезди ќе му гостуваат на Жаре (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

седумнаесет − 5 =

Слични објави

И ЛЕПА БРЕНА ВО ТРЕНД: Пејачката снимена на улица, еве што правеше (ФОТО)

Igor

Кралицата Елизабета држи дури шест Гинисови рекорди

Еспресо

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо

Кејт Мидлтон воодушеви со неочекуваниот моден избор – Чевли кои секоја жена треба да ги има! (ФОТО)

Васко Спасоски

Телохранителот откри што правел кралот на попот непосредно пред смртта: „Претчувствуваше…“ (ВИДЕО)

Igor

На денешен ден Балканот доби голема музичка ѕвезда, легендарните „Metallica“ го објавија албумот „Master of puppets“ и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian