24.8 C
Скопје
10:49 - 15 јуни, 2024

Славје во домот на Дара Бубамара: Честитки пристигнуваат од сите страни

Српската пејачка Дара Бамамара (38) денеска има причина за славење.

Пејачката денеска слави роденден, а нејзиниот дом бил преплавен со букети цвеќе, додека на социјалните мрежи доби прекрасни пораки.

Во морето честитки има и порака од нејзиниот син која ги воодушеви сите.

„Среќен роденден мамо, да си жива и здрава и секогаш насмеана, како што си сега. Те сакам повеќе од се“.

„Ти благодарам синко. Те сакам“, напишала пејачката.

Фото: Скриншот

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо
Се вчитува....