21.8 C
Скопје
09:09 - 15 јуни, 2024

„Денес е еден од моите најсреќни денови!“: Милица Тодоровиќ сподели емотивни кадри од црква!

Младата пејачка ја крсти ќерката на својот колега и објави дека ова е еден од најсреќните денови во нејзиниот живот.

Милица Тодоровиќ и нејзиниот колега Стеван Анѓелковиќ се многу блиски пријатели уште од натпреварот во „Ѕвезда Гранда“, а заедно учествуваа во операта „Дом за вешање“ на Емир Кустурица, која уште повеќе ги зближи.

Своето пријателство го крунисаа со кумство, па Милица пред неколку години ги венчаше Стеван и неговата девојка Наташа, а денес ја крсти и нивната ќерка Џина.

„Денеска е еден од моите најсреќни денови! Со Божја помош ја крстив мојата кума Џина. Долгото, вистинско и искрено пријателство по втор пат беше крунисано со најсветиот чин. Амин“, напиша пејачката.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....