21.8 C
Скопје
08:59 - 15 јуни, 2024

„Не ја слушам многу нејзината музика“: Вељко со изненадувачка исповед за Цеца!

Српскиот боксер Вељко Ражнатовиќ неодамна се осврна на музиката на неговата мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ.

„Ретко ја слушам нејзината музика, но секако ги сакам сите песни. Ги знам сите. Мислам дека знам повеќе нејзини песни отколку таа, но да ја слушам дома или на слушалки – не го правам тоа. Колку е перфекционист доказ е тоа што одамна не објавува музика. Таа нема да изгасне нешто што не е квалитетно, никако. Кога ќе излезе новиот албум, ќе биде лудо. Не знам кога, се надевам што поскоро“, изјави боксерот во подкастот „Лагани подкаст“.

За потсетување, Богдана и Вељко Ражнатовиќ го добија третиот син Исаија.

Ражнатовиќи сега имаат три сина – малиот Жељко, Крстан и Исаија.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....