20.8 C
Скопје
20:55 - 15 април, 2024

Сите ја нерекуваат снаата на Брена, но еве која е вистинската свекрва на Александра Пријовиќ

Кога сте дете на познати родители, вашиот приватен живот го привлекува интересот на јавноста.

Исто е и со Филип Живојиновиќ, синот на поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ. Приватниот живот на Филип е од голем интерес за јавноста, не само поради неговиот славен татко, туку и поради неговата позната сопруга, Александра Пријовиќ.

Боба Живојиновиќ и Филип Живојиновиќ/Инстаграм

Иако Александра сите ја нарекуваат снаата на Брена, тоа не е така, бидејќи првата сопруга на Боба и мајката на Филип е Зорица. Српската тениска легенда Боба Живојиновиќ се забавуваше со Зорица Десница пред Лепа Брена, со која го доби синот Филип.

Филип Живојиновиќ со неговата мајка Зорица Десница/Инстаграм

Иако се ожени со Лепа Брена во 1991 година, Зорица и Боба и денес се во добри односи. Филип Живојиновиќ често објавува фотографии на Инстаграм со неговата мајка, која, како што вели, е неговата најголема и безусловна љубов.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....