Селена Гомез КОНЕЧНО го заборави Џастин Бибер! Еве како се збогуваше од поранешната љубов (ВИДЕО)

Конечно се објави новата песна на Селена Гомез. Пејачката со емотивната песна и видео запис расплака многумина, бидејќи ја отвори душата и испеа за својата поранешна љубов и колега, пејачот Џастин Бибер.

Песната се вика „Lose You To Love Me“ и станува збор за првиот сингл на пејачката после долгата пауза од четири години.

Profimedia

Селена го упати своето последно „збогум“ на нејзината прва љубов и затвори едно големо поглавје од нејзиниот живот.

Profimedia

Пејачката откри дека се чувствува посилна и има повеќе самодоверба од кога било. Селена пее за еден „токсичен“ однос и врска во која неа некој константно ја повредува.

Дека станува збор за нејзиното поранешно момче Џастин, јасно откриваат стиховите:

Profimedia

„Ме изневери и сега тоа се забележува, за два месеци ме замени, како да е тоа толку лесно, направи да се чувствувам како да го заслужувам тоа“.

Profimedia

Љубовната приказна на Џастин и Селена започна уште во 2010 година и беше навистина турбулентна. Повторно се смирија во 2017 година, но во март 2018 година повторно прекинаа. Истата година во јули, Џастин ја објави својата веридба со Хејли Болдвин. Парот се венчаше во септември 2018 година, а свадбата се одржа дури месецов.

Слични објави

Видео хороскоп за 22.05.2018, среда

Igor

Славниот менаџер откри: Добиваат и по 4.000 евра за ноќ, патуваат во Дубаи, пијат шампањ и уживаат на јахти, но не е се така сјајно!

Igor

Целата треперев пред него: Убавата Георгина за врската со Роналдо, а откри и што ја привлекло кај фудбалерот! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВКУСОТ НА МЕДИТЕРАНОТ: Грчки лепчиња (РЕЦЕПТ)

Igor

После Аркан: „Никогаш нема да се омажам, а дечковците ги кријам“

Igor

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

19 − 3 =

Слични објави

Никогаш не добивате покана за втор состанок? Еве зошто!

Igor

Палачинки тортиљи полни витамини: Неверојатен оброк готов за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Igor

Џастин и Хејли се венчаа по вторпат, а пејачот се почести со часовник од 50.000 долари (ФОТО)

Igor

Сиена Милер: Стајлинг во духот на 70-те (ФОТО)

Igor

Погледнете како изгледа денес српската водителка на која автобус и ја откина раката (ФОТО)

Еспресо

ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Igor