Се самоубил синот на Шабан Шаулиќ! Во станот било најдено потресно писмо за починатиот пејач!

Откако „кралот на народната музика“, Шабан Шаулиќ трагично го изгуби животот, се дозна дека минатата година наводно неговиот вонбрачен син кој никогаш не го запознал, се убил пукајќи си во глава, а сето тоа го открил неговиот пријател од Америка – пишуваат српските медиуми.

– Сакам да ви раскажам што слушнав. Александар живеел во Колорадо, а неговата мајка Ана била во кратка врска со Шабан Шаулиќ. Таа добила дете кое сама го одгледувала, додека не се омажила за еден добар човек. Александар подоцна го зел презимето на својот очув Милер. Неговата мајка се доверила на мојата жена дека всушност тој е дете на Шабан, но дека таа со пејачот повеќе никогаш не се слушнала, ниту го видела. Не сакала ниту да му каже на Шабан дека има син. Дури откако мајка му починала, Александар дознал кој му е вистински татко, но никогаш немал желба да го пронајде.

Живееше мирно и пристојно, и никој не знае зошто се уби пукајќи си во глава. Го нашле среде соба во локва крв. Се зборува дека боледувал од некоја болест, поради што кренал рака на себе. По неговата смрт пронајдовме писмо кое го напишал на татко му, но никогаш не го испратил. Ние сме неизмерно тажни поради губењето на добар човек и пријател – раскажал изворот.

Слични објави

Каде би завршиле ако од Македонија ископате тунел низ центарот на Земјата?

Еспресо

Неверојатно вкусен шејк од банана и чоколадни колачиња (РЕЦЕПТ)

Igor

НЕ МУ ДОАЃА ПАМЕТ: Дарко Лазиќ се враќа на старите навики

Igor

Во вака лошо издание никој не ја видел – Актерката по семејната драма за првпат се појави во јавноста – целосно непрепознатлива (ФОТО)

Еспресо

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Еспресо

Емина Јаховиќ искешира повеќе од 200.000 евра за вила во Нови Пазар (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четиринаесет + 13 =

Слични објави

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Igor

Не личи на себе! Погледнете како изгледаше Драгана Мирковиќ на почетокот на кариерата (ФОТО)

Еспресо

Елтон Џон: Мајка ми беше социопат и насилно чудовиште (ФОТО)

Igor

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Igor

Џони Деп планира да се венча со девојката со која се бакнуваше во Белград

Igor