Се роди бебето на Меган и Хари

Три килограми и 260 грамови тежи штотуку роденото кралско бебе, првото бебе на принцот Хари и поранешната актерка Меган Маркл.

Веста за породувањето е официјално објавена на профилот на Инстаграм на војводството од Сасекс.

„Со задоволство известуваме дека војводата и војвотката од Сасекс денеска го добија своето прво бебе, на 6 мај 2019 година. Нивниот син тежи 3.260 кг. Војвотката и бебето се здрави и се чувствуваат добро. Повеќе детали следуваат наскоро“, се вели во објавата.

Штотуку роденото бебе е седмо во линијата за наследство на кралскиот трон.

Слични објави

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Еспресо

Нумерологијата открива дали вашето име ви носи пари!

Еспресо

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристен Стјуард како Дајана во новиот филм за омилената принцеза

Еспресо

Ново признание за филмот на Милчо Манчевски: „Врба“ освои престижна награда во Португалија!

Еспресо

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Остави Коментар

9 + петнаесет =

Слични објави

Фановите бараат Амбер Херд да се отпушти од „Aquaman 2“!

Еспресо

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Васко Спасоски

6,5 милиони луѓе не можеа да му одолеат на задникот на Ријана во секси црната долна облека (ФОТО)

Еспресо

Глупоста не бира: Инфлуенсерка лижеше капак од тоалет школка поради „корона предизвик“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бившиот сопруг на Џенифер Лопез остана без јахтата: Пламенот ја проголтал за неколку минути (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Ангела Јакимовска: На финалето на Мис Европа беше забрането да има публика, а им забранија учество на девојките кои доаѓаат од ризичните земји

Еспресо