Се породи ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Бебето доби име по лик од „Игра на тронови“

Пејачката Нина Јанева денеска стана мајка на девојче кое го доби името Арија, инспирирано од серијата „Игра на тронови“.

Ова е прво дете на Нина и нејзиниот сопруг Александар. Тие веќе одамна знаеле кое име ќе го добие нивното прво дете.

Ова е втора позната Македонка која денеска стана мајка. Манекенката Катарина Ивановска денеска на свет ја донесе ќерката Кира.

Слични објави

Мајли Сајрус ја запали сцената во Приштина (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Еспресо

МОЖЕТЕ ДА ИМ ВЕРУВАТЕ: Родените во овој хороскопски знак секогаш ќе ја чуваат вашата тајна

Igor

Виола Спиро, УБАВАТА ЅВЕРКА од телевизиските екрани (ФОТО)

Igor

Ќе заборавите на коронавирусот кога ќе ги видите овие фотографии на Јелена Карлеуша! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 26 септември: Вагите ќе се сретнат со некоја личност која многу им значела во минатотот

Igor

Остави Коментар

седумнаесет + четири =

Слични објави

Урната на Неда Арнериќ положена во Алејата на заслужни граѓани: Пријателите и колегите за последен пат се збогуваа од актерката (ФОТО)

Еспресо

Се сеќавате на Станија? Погледнете каква фотка ни испрати од Америка (ФОТО)

Васко Спасоски

Шминка за очи инспирирана од зајдисонцето

Igor

И после 30 години Бред Пит е секси „Не е фер да изгледа вака и на 55“ (ФОТО)

Igor

Тие во 2020 полнат 60 години: Нема да поверувате дека оваа ЈУГОСЛОВЕНКА е родена 1960 година, па ќе се запрашате што правите погрешно (ФОТО)

Еспресо

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Igor