Се омажи БИВШАТА ДЕВОЈКА на принцот Хари: Венчаницата е правена РАЧНО 640 часа, погледнете како изгледа

Познатата пејачка Ели Гудинг (32) во јавноста позната и како бивша девојка на принцот Хари, на луксузна церемонија се омажи за трговецот со уметнички дела, Каспар Џоплинг.

Related image
Profimedia

На венчавката во Јорк меѓу другите познати гости присуствувале и глумецот Орландо Блум и Кејти Пери, принцезата Еугенија со сопругот, а иако се очекувало нивното доаѓање, војводата и војвотката од Кембриџ венчавката сепак ја пропуштиле, како и принцот Хари и Меган Маркл.

Detalji koji oduzimaju dah
Profimedia

Најголемо внимание предизвика уникатната венчаница на Ели, која ја дизајнирала модната куќа „Клое“, а како што пренесуваат странските медиуми, биле потребни 640 часа за рачно да се изработи.

И изборот на накитот апсолутно се вклопува во нејзиниот рок-стил. Трите обетки со детали во вид на бисери и впечатливи прстени одлично се вклопиле со уникатниот фустан.

Image result for ellie goulding
Profimedia

Слични објави

Има со што да се пофали: Таско ги покажа „коцките“ на стомак (ФОТО)

Igor

Нов спот или еротски филм! Пејачката Маја Беровиќ во танга и без градник (ВИДЕО)

Igor

Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас празниците ги прославија во Африка

Слободен Печат

Куче и лисица: Необично пријателство кое морате да го видите (ВИДЕО)

Еспресо

Крај на сагата: Култната балада „Stairway to heaven“ не е плагијат! (ВИДЕО)

Еспресо

Колку би платиле да ја видите гола? Адријана Лима се соблече за Амазонија

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 14 =

Слични објави

Вљубена во убиец: Елизабет прозборе за врската со човекот кој уби повеќе од 30 жени (ВИДЕО)

Еспресо

Во црвено одело и без градник – Никој не остана рамнодушен на деколтето на Николина Пишек (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 18 Ноември понеделник – Девиците ќе го сретнат тајниот обожавател, Стрелците ќе бидат принудени да прифатат нечија помош

Igor

Игор Карачиќ на гости во Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина писателката Тања Урошевиќ

Еспресо

ТАМАРА ПОВТОРНО БЛЕСНА: Овие нејзини зборови ги наполнија срцата на домаќините (ВИДЕО)

Igor