Се огласи Цеца откако беше снимена како оди на преглед во болница (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ (46) пред неколку дена во попладневните часови го посетила клиничкиот центар на Србија.

Фолк-дивата била „фатена“ од папараците, а друштво и правел нејзиниот зет Предраг со кого ја посетиле клиниката ОРЛ. Цеца цело време разговарала на телефон, а внатре се задржала нешто повеќе од половина час.

Фото: Принтскрин

Цеца во болницата била без шминка и фризура, носејќи големи очила за сонце кои и го сокриваа лицето. Веднаш по прегледот, таа се вратила во својата куќа на Дедиње.

Во желба папараците да дознаат зошто е на клиниката, Цеца само им кренала рака, давајќи им знак дека се е во ред.

– Тоа беше минатата недела. Нема паника. Имав воспаление на грлото, сега се е во ред – рекла Цеца за српски Телеграф.

Дека се е во ред, говори и тоа што таа вечерва ќе пее на една прослава, а во сабота има голем концерт во Виена.

Слични објави

30 години помладата сопруга на Винсент Касел (53) изгледа како милион долари! Луѓето гледаат во неа како хипнотизирани! (ФОТО)

Еспресо

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила

Igor

Се самоубил синот на Шабан Шаулиќ! Во станот било најдено потресно писмо за починатиот пејач!

Igor

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Сте го виделе најмалото бикини на светот? Кендал Џенер го облече и многу ѝ се допаѓа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2020 година: Снегот ќе стекне моќ над луѓето подигнувајќи ги морињата и океаните

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

Нов тренд на Малдивите: Спиење на кревети кои лебдат над океанот! (ФОТО)

Еспресо

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Совети за фарбање на косата во домашни услови

Igor

Дали Клеопатра навистина ја убила змија? Теоријата за змиското каснувањето

Еспресо

МАЈЛИ САЈРУС МУ ПОРАЧА: Јас сум повеќе маж отколку што ти некогаш ќе бидеш! (ФОТО)

Igor

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Еспресо