Се е подготвено: Вечерва започнува „Макфест“!

Штип од денеска живее во ритамот на „Макфест“. На 34-то издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, денеска и утре ќе се одржат двете полуфинални вечери, а во сабота е финалето.

На прес-конференцијата техничкиот директор на „Макфест“, Кирил Панајотов рече дека на фестивалот се враќаат добро познатите текстописци и композитори, а вечерва публиката ќе може да слушне 15 песни. Прв на сцената настапува Мартинијан Кириловски, а последни групата Кентаур.

Гласањето е 50:50, односно секоја влезница во салата е глас, а останите 50 се на стручното жири. Фестивалот и оваа година го пренесува МТВ, водителка и оваа година е Маријана, вели Панајотов.

На првата фестивалска вечер предвидено е да присуствува и Министерот за култура, Хусни Исмаили. Организатор на фестивалот е Општина Штип, со финансиска поддршка на Министерството за култура.

Слични објави

Лиз Харли позираше со својот син и ги изненади сите со нивната сличност (ФОТО)

Слободен Печат

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Поранешната порно-ѕвезда Анџела Митковски призна дека објавува нецензурирани фотки и дека истите скапо ги наплатува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Младата раперка почина на 21 година под неразјаснети околности

Слободен Печат

Симсонови го предвиделе Коронавирусот уште во 1993 година! (ВИДЕО)

Еспресо

БЕЗ ФОТОШОП И ИНСТАГРАМ ЕФЕКТИ: Како навистина изгледа Јелена Карлеуша? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − девет =

Слични објави

Се самоубил синот на Шабан Шаулиќ! Во станот било најдено потресно писмо за починатиот пејач!

Igor

Кејтлин Џенер ги изненади следбениците: Се снимаше одблизу без грам шминка на лицето и покажа што работи во дворот (ВИДЕО)

Еспресо

Поранешниот партнер на Станија влегол во ресторанот, ја грабнал за рака и ја одвел со себе!

Васко Спасоски

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Igor

Хороскоп за 21 ноември четврток – Овните ќе добијат долгоочекуван повик, Раковите ќе доживеат големи проблеми

Igor