Само Моника Белучи може да облече црно чипкасто боди, а да не изгледа евтино (ФОТО)

Моника Белучи е една од најгламурозните жени во светот. Деновиве на еден културен настан во Италија се појави во секси црно комбинација.

Иако чипкастото боди во прв план ги истакна нејзините гради, глумицата изгледот го ублажи со елегантен блејзер, широки панталони и високи црни потпетици.

Profimedia

Модерната фризура одлично ги нагласува нејзините очи, а сребрените обетки ѝ даваат младешки изглед.

Profimedia

Глумицата веќе некое време не е видена со нејзиното помладо момче, Николас Лефебре (36), па се претпоставува дека нејзината нова фризура е резултат на новиот „сингл“ живот.

Monica Bellucci i Nicolas Lefebvre
Profimedia

На прашањето на новинарите дали размислува повторно да се мажи, Моника одговорила:

„Кога претходно двапати сте се мажеле, сега мора повеќе да размислувате за да сфатите што се случило и зошто сте се развеле. Да речеме дека сега сум во фаза на учење“.

Слични објави

Ќерката на скандалозната принцеза Стефани од Монако, ужива во Портофино (ФОТО)

Еспресо

Вајнстин паднал во затворот, тврди дека има потрес на мозокот

Еспресо

Дневен хороскоп за 08.11.2019

Igor

Наташа Беквалац: Љубовта ме натера да го направам тоа (ВИДЕО)

Igor

Непознат маж упаднал во куќата на Наташа Беквалац

Еспресо

Овие хороскопски знаци сакаат секогаш да бидат во центарот на вниманието

Igor

Остави Коментар

седум + оне =

Слични објави

Беше најпозната пејачка во Југославија и заработуваше милиони! Денеска живее на село, далеку од сите (ФОТО)

Igor

Три грешки што често ги правиме кога е појадокот во прашање

Igor

Таа е веќе голема девојка! Погледнете како изгледа повозрасната ќерка на Маја и Дарко Панчеви (ФОТО)

Igor

Никол Шерцингер скршена: Го убија братучед ми и побегнаа, помогнете ми!

Igor

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Еспресо

Сестрите Грубовиќ на едно место – тие се како виното, колку постари, толку поубави (ФОТО)

Igor