Проѕирните панталони се новиот хит со кој секси манекенките не престануваат да се фалат на Инстаграм (ФОТО)

Летото ни се приближува, а со него ни пристигнуваат и нови модни трендови.

Инстаграм инфлуенсерките и секси манекенките полудеа за овој нов моден тренд – проѕирни панталони од тул.

Проѕирните панталони започнаа да ги носат Деми Мавби и Емелин Глам. Тие две ги облекоа овие модели на познати музички фестивали и ексклузивни настани. Дали и вие би биле толку храбри да ги облечете и да прошетате во нив?

Станува збор за модел од брендот Fashion Nova кој многу модели започнаа да го практикуваат и објавиле свои фотографии на Инстаграм. За само 35 евра може да ги набавите овие панталони во црна, бела и месо боја. Морате да бидете прилично самоуверени и сигурни во својот изглед за да ги облечете овие панталони.

Со оглед на тоа дека панталоните се направени од проѕирен материјал, целото ваше тело и задник ќе бидат изложени на погледи.

Комбинацијата дополнете ја со некое добро парче долна облека, боди или шроцеви.

Иако се доста провокативни и смели, сепак привлекоа голем број на купувачи.

Панталоните добија различни коментари, а некои од нив се дека „се уште не сме толку многу горди и самоуверени за да ги носиме“.

Слични објави

Старлетата Ава за претседател на Хрватска! (ФОТО)

Igor

5 хороскопски знаци кои најмногу јадат: Некои јадат „фенси“ храна, а други храната ги усреќува

Igor

Веднаш би посакале да ви напише казна: Запознајте ја Стефани, најатрактивната полицајка во нашата земја (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 19 ноември 2019 вторник, Близнаците ќе добијат критики, Стрелците ќе имаат брачни проблеми

Igor

Џеј Ло доби конкуренција! Нејзина колешка го облече познатиот зелен фустан! (ФОТО)

Igor

Са­ла­та со ориз и фе­та си­рење (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

два + 17 =

Слични објави

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Igor

Њу ејџ номадките од „Перија“ го издадоа новиот мини албум „Кокало“: Ова е 50-то издание на издавачката куќа „Шарла“

Еспресо

Видео хороскоп за 4 јуни 2019, четврток

Igor

Мајли Сајрус ја запали сцената во Приштина (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Болеста го направила своето: Поранешниот голем заводник изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 19 октомври, сабота – Биковите треба да побегнат од монотонијата, а Водолиите да ризикуваат

Igor