„Пријатели“ се враќаат на малите екрани!

Петнаесет години после емитување на последната епизода, легендарната шестка од „Пријатели“ е во преговори околу повторно обединување кое би требало да се прикаже на платформата HBO Max, пишува Hollywood Reporter.

Освен Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мат ле Бланк, Давид Швимер и Метју Пери, во преговорите се вклучени и креаторите на серијата – Дејвид Крејн и Марта Кауфман.

Изворите предупредуваат дека договор се уште не е постигнат и дека постои можност преговорите да пропаднат, но сите се оптимистични. Во неодамнешниот разговор со Елен Деџенерис, Анистон потврди дека актерската екипа на „Пријатели“ работи на нов проект.

„Сакаме нешто да работиме, но не знаеме што точно. Затоа се обидуваме. Работиме на нешто“, откри тогаш актерката.

„Пријатели“ завршија со емитувањето на серијата во 2004 година, после 10 успешни сезони.

А еве како сите се чувствуваме кога ќе слушнеме дека „Пријателите“ повторно се враќаат:

Слични објави

ГО ЗАМЕНИ БРЕДЛИ СО ДЕВОЈКА? Ирина Шајк во друштво на атрактивна манекенка (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 7 октомври: Планетите им се наклонети на Близнаците и на Раковите

Igor

Кејти Холмс прозборе што преживувала по разводот од Том Круз

Еспресо

Ким Кардашијан ја покажа домашната игротека која е сон на секое дете! (ВИДЕО)

Еспресо

Штрудла со афион

Igor

ПОВТОРНО Е ЖЕШКА: Ана Николиќ се соблече и покажа дека има се што секоја жена го посакува (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

пет + 6 =

Слични објави

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Еспресо

Вежби за природно зголемување на градите

Igor

Ана Михајловски проговори за поранешниот сопруг и го откри новото момче!

Еспресо

Само делува самоуверено: Роби Вилијамс откри зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во „Queen“

Еспресо

Четири „бјути“ навики од кои треба да се ослободите пред 30-тата

Igor

Дали смеете да го користите млекото за сончање кое ви останало од лани?

Igor