Познатите личности и нивните ритуали за пред спиење!

Сите ние имаме одредени навики и ритуали кон кои се придржуваме скоро секоја вечер. Ритуалите на познатите личности не се разликуваат многу од нашите, но некои познати личности и тоа како знаат да изненадат. Всушност, повеќето луѓе секоја вечер пред заминување во кревет сакаат да направат неколку мали ритуали како што се миење на заби, чешлање коса, спремање на гардероба за наредниот ден, преглед на друштвените мрежи, и тоа ги смирува пред спиење. Иако се мета на фотографите 24/7, славните личности се однесуваат како обични луѓе кога станува збор за спиењето. Но, ги има и оние со помалку необични навики и ритуали.

Опра Винфри

Нема сомнение дека Опра Винфри е една од најуспешните жени во светот, а за нејзиниот успех и тоа како се важни квалитетниот сон и одмор. Опра во едно интервју открила дека има секојдневен ритуал – пред спиење секогаш си дозволува топла купка. Таа го обожава мирисот на купката, па во својата „бјути“ колекција има различни миризливи соли, топчиња и масла. Тоа ја смирува и ѝ помага да полесно да заспие навечер.

Ким Кардашијан и Каније Вест

View this post on Instagram

Flashback

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ги сакале или не, Ким и Каније знаат колку е важен сонот. Овој ријалити пар води постојано сметка за тоа на што спие, па според странските медиуми, потрошиле скоро милион долари на креветите и душеците кога се преселиле во новиот дом. Ким обожава квалитетна постелнина, која пред спиење мора да биде миризлива, испеглана и затегната. Во состојба е за време на неделата и неколку пати да ја промени постелнината на која спие.

Мараја Кери

За нејзиниот глас да биде беспрекорен, Мараја, верувале или не, инсистира на тоа да спие 15 часа. Освен тоа, таа изјавила дека сака „кревет со пареа“, па нејзиниот кревет е опкружен со скоро 20 навлажнувачи на воздухот. Пејачката тврди дека не постои полесен начин за да потоне во сон.

Том Круз

Актерот има големи проблеми со хрчењето, па во својата куќа има „соба за хрчење“ со ѕвучна изолација на ѕидовите. Сето ова актерот го направил за да успее да се исконтролира, или барем малку да го намали гласното ноќно „дишење“. Оваа специјална соба Том ја уредил додека се уште бил во бракот се Кејти Холмс, за да можат и двајцата подобро да спијат.

Слични објави

Брускети со путер и лукче кои се топат во уста

Igor

Порноѕвезда снимала сцени на хрватски автопат

Igor

Родени се Арета Френклин и Елтон Џон, Џими Хендрикс издаде концертен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви се потребни брашно и шеќер (ВИДЕО)

Еспресо

Ноќна мора на секој татко: Алек Болдвин не е воодушевен од тангата на ќерка му (ФОТО)

Igor

Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

петнаесет − четири =

Слични објави

Едноставна и неодолива: Меланија во фустан погоден за секоја прилика! (ФОТО)

Igor

Селин Дион во Париз: Си играше со модата и со нервите на обожавателите! (ФОТО)

Igor

Маја Поцеска за „Слободен печат“: Се повлеков од јавниот живот!

Igor

Необични места во Европа кои морате да ги посетите (ФОТО)

Еспресо

Меган Маркл е нејзин идол – Хелен досега потрошила илјадници долари за да изгледа како неа! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 5 април 2019, петок

Igor