Откриена формулата за долговечната љубов на познатите парови!

Истражувањата покажале дека некој од најдолговечните и најскладните бракови се склопени помеѓу партнерите кои биле пријатели пред да станат љубовници, а таа формула ја позајмиле и славните парови.

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Славниот пар се запознал на сетот на филмот „Green Lantern“. Веднаш кликнале, но воопшто не им паднало на памет дека би можеле да бидат нешто повеќе од пријатели. Тие започнале романтична врска после година дена пријателство, а многу брзо после тоа го изговориле и судбоносното „ДА“. Денес се горди родители на 3 деца.

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Кралскиот пар се запознал додека студирале на Универзитетот Св. Ендруз во Шкотска. Кејт и Вилијам делеле заедничка љубов према спортовите и активностите на отворено, па така станале многу добри пријатели. Во втората година од студирањето нивното пријателство прераснало во љубов, а во 2011 година тие ја крунисаа таа љубов со брак. Заедно имаат три деца: принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.

Мила Кунис и Ештон Качер

View this post on Instagram

Dodgers🏀🏀

A post shared by Mila Kunis Official.🦋 (@mila_kunis_oofficial) on

Мила и Ештон прво биле колеги кои заедно ја снимале серијата „Луди 70-ти“, со тек на времето станале многу добри пријатели, а дури пред неколку години сфатиле дека се направени еден за друг. Тие го изговорија судбоносното да во 2015 година на интимна венчавка на која биле присутни само најблиските членови од семејството, а денес имаат две деца – ќерката Вајат и синот Димитри.

Џејда Пинкет Смит и Вил Смит

Џејда го запознала Вил кога дошла на аудиција за улога во популарната тв-серија „Принцот од Бел Ер“. Иако не ја добила улогата, американската актерка започнала пријателство со Вил, кое подоцна прераснало во голема љубовна приказна. Во брак се од 1997 година, а заедно ги одгледуваат ќерката Вилоу и синот Џејден.

Слични објави

Му ја посветил на својот трагично починат љубовник: Песната на Џорџ Мајкл и денеска ќе ви измами солзи (ВИДЕО)

Еспресо

Пинк ќе донира 500 илјади долари за пожарите во Австралија

Слободен Печат

ПРЕКРАСЕН ЛЕТЕН ВКУС: Торта со лубеница и наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor

Дневен хороскоп за 15.11.2019: Јарците ќе ја изненадат саканата личност со романтична вечера, а Скорпиите ќе го преуредат домот

Igor

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Igor

Едвај ги сокри брадавиците: Накова се врати на Инстаграм и направи хаос! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

десет + петнаесет =

Слични објави

Познатите во изолација ги бојат косите розеви и сини: Еве како тоа изгледа! (ФОТО)

Еспресо

Ќе посакате да го ископирате секој нејзин аутфит: Оливија Палермо го има клучот за добриот стил

Igor

„Илјада пати реков дека не сум за во кујна“: Пицата на Аца Лукас која не сакате да ја пробате (ФОТО)

Еспресо

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо

Селма Блер покажува знаци на подобрување во борбата со мултиплекс склерозата (ФОТО)

Igor

Старлетите ги закопаа секирите: Повторно се блиски другарки

Igor