Познатата актерка го посети Асанж во затвор „Јас го сакам, тој е добар човек“ (ВИДЕО)

Американската актерка Памела Андерсон, по посетата на Асанж изјавила дека основачот на Викиликс нема фер третман и дека не заслужува да биде во затвор со највисок степен на обезбедување.

Асанж служи казна од 50 недели во затворот Белмарш на југоистокот на Лондон.

Овој затвор го споредуваат со тој на Куба, во кој американските власти ги држеле најопасните исламисти.  Во британскиот “Гвантанамо” се сместени многу опасни затвореници.

Холивудската актерка која и претходно го бранела Асанж, реклa за новинарите дека тој е невин и дека има нефер третман.

„Добро е што го видов, но ова е злоупотреба на законот. Апсолутно е шокантно што не може да излезе од својата ќелија”, рекла таа.

Актерката додаде дека Асанж бил “изолиран од сите”, вклучувајќи ги и неговите деца, и дека немал пристап до какви било информации.

„Тој е добар човек и неверојатна личност. Го сакам и не можам да замислам низ што минува“ – вели Памела.

Тој е во затвор поради кршење на условната слобода, а САД бараат негова екстрадиција поради наводно хакување на компјутерите на Пентагон.

Слични објави

Кејт Мидлтон едвај ја задржа сукњата на себе: Во последна минута избегна катастрофа! (ФОТО)

Еспресо

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Внимавајте со старите зачини!

Igor

Здравите навики во исхраната кај бебињата се стекнуваат пред раѓањето

Igor

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Igor

Лицата родени во овој хороскопски знак ќе направат се за вас

Igor

Остави Коментар

1 × два =

Слични објави

Ситница, но многу важна – Што сака секоја жена после сексот?

Igor

Водителката Милена Антовска е искрена: Сопругот го запознав во кафана (ФОТО)

Igor

Дебакл: Рита Ора во Хрватска помина многу лошо (ФОТО)

Igor

Интернетот гори: Сенидах се разголи во нејзината спална соба, градите во преден план! (ФОТО)

310 долари карта за концертот на Мадона: Светската дива ѝ покажа на својата колешка кој е најдобар!

Igor

Манекен на модната недела во Париз шеташе како „пијана жирафа“: Ја насмеа и Ана Винтур (ВИДЕО)

Igor