Покриена со шамија и во долг фустан, МЕГАН МАРКЛ влезе во најстарата џамија во Јужна Африка (ВИДЕО)

Додека војвотката од Сасекс, Меган Маркл, за прв пат носеше шамија во јавноста, таа заедно со нејзиниот сопруг, принцот Хари, ја посетија најстарата џамија во Јужна Африка.

Војвотката Маркл ги следеше стапките на неколкуте кралски жени пред неа, меѓу кои и на покојната мајка на принцот Хари, Дијана, Принцезата од Велс, бидејќи таа се појави спортски пориена со кремаста шамија во Џамијата Аувал во областа Бо-Каап во Кејп Таун, создадена за да се истакне верската толеранција, јавува Телеграфи повикувајќи се на Дејли Мејл.

Слични објави

Инстант подмладување: Брзо, евтино и ефективно

Igor

Водечкиот модел на сезоната: Сите трендсетерки одлепија за теди капутот! (ФОТО)

Igor

Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Лопез призна нешто што изненади многумина (ВИДЕО)

Igor

Адел повторно непрепознатлива: Се трансформираше како поддршка за Бијонсе

Еспресо

Се појавија фотки од Кејт Мидлтон во бикини: Кралицата ќе полуди! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Исчезна глумицата Наја Ривера: 4-годишниот син бил сам на бродот, се претпоставува дека се удавила

Еспресо

ЗА СЕКОЈ ПО ЕДНА: Реченицата што го опишува вашиот хороскопски знак

Igor

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува навечер и пие со Адел

Еспресо

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Еспресо

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Igor