По овој модел полудеа сите: Моторџискиот крој на кожени јакни оди во историја (ФОТО)

Моторџиската јакна беше омиленото парче на секоја дама, но се чини дека сега добила сериозна конкуренција

Кожената моторџиска јакна беше задолжителна за време на есенските денови. Кога би ги прашале модните експерти кое парче мора да се најде во плакарот на секоја жена, одговорот секогаш бил истиот: моторџиска јакна.

Но се чини дека оваа сезона ситуацијата се променила. Се’ помалку трендсетерки го носат овој модел. Забележуваме дека оваа есен сите полудеа по поширок и поедноставен модел.

Главен на модниот трон деновиве е моделот на јакна што неодоливо потсетува на пошироко сако. Ова парче сигурно ќе ја обележи 2019 година. Сите познати убавици веќе си набавиле таква јакна!

 

View this post on Instagram

 

The perfect leather blazer ✔️

A post shared by CECILIE KROG (@by_krog) on

Овој крој бил актуелен во 90-тите години од минатиот век, а со воодушевување е дочекан и оваа сезона. Моделот лесно се вклопува во лежерни варијанти, но и во малку поелегантни и поформални модни комбинации. Сигурно ќе изгледате апсолутно шик со ова парче.

Одлично оди со фармерки, панталони, фустани, здолништа… Дефинитивно е парче во кое вреди да инвестирате!

Слични објави

Омилената актерка на машката популација: Лидија Вукичевиќ гола во џакузи си игра со сапуницата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Памук кифли

Igor

Додека Лила лежи и гледа телевизија, тој и ги бакнува нозете… (ФОТО)

Еспресо

Цеца би ја запалила оваа фотка: Пејачката позира во младоста, а на едната града има тетоважа (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп 06.10.2019, недела

Igor

Истражувања покажале кој е идеалниот број на сексуални партнери во животот

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − осум =

Слични објави

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Еспресо

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

Се враќаат 90-те! Еве што е повторно ИН кај маникирот

Igor

Што ти требаше ова?! Пејачката Николија не би ја препознала ниту родената мајка! (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 4 јуни 2019: Близнаците ќе ги привлече некоја помлада личност

Igor

Како да ги избегнете постојаните кавги со партнерот? Еве како…

Igor