Пинк ќе паузира од музиката (ФОТО)

Пинк, Алесиа Бет Мур, потврди дека зема пауза од музиката најмалку една година.

Пејачката малку поинаквите планови за иднината ги откри на синоќешното доделување на Country Music Association наградите.

Последните две години ги помина на големата светска турнеја „Beautiful Trauma“ а сега сака промена.

– Време е да правам нешто друго на одредено време, изјави 40-годишната Пинк на црвениот тепих.

На доделувањето на наградите таа со себе го донесе тригодишниот син Џемсон, осумгодишната ќерка Вилоу и сопругот Кари Харт со кој наскоро ќе прослават 14 години брак.

Слични објави

Најскапи градови за живот во светот во 2020 година

Еспресо

МРАЧНАТА СТРАНА на секој хороскопски знак

Igor

Адријана Лима со оваа фотка го воодушеви светот: Прекрасна е! (ФОТО)

Igor

Краток и проѕирен фустан за новиот спот: Атрактивната пејачка Миа Борисавлевиќ ги „запали“ социјалните мрежи (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никола Којо: Заминувам од Србија, ние сме бедници кои живеат по правилата на политичарите

Igor

Црвениот тепих повторно импресивен на ексклузивниот настан во Лос Анџелес (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Остави Коментар

девет − 5 =

Слични објави

НЕОБИЧНА ГРЧКА САЛАТА со пржена лубеница (РЕЦЕПТ)

Igor

Бредли Купер ја учи ќерката да вози тротинет и со еден потег ги разнежни сите (ФОТО)

Еспресо

Канје Вест ја изненади Ким со подарок на кој многумина ќе ѝ завидат! (ФОТО)

Igor

УАПСЕН ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ ПЕЈАЧ: Осомничен за 13 дела, меѓу кои и детска порнографија

Igor

Видео хороскоп за 17.05.2019, петок

Igor

Карлеуша објави фотка од сопругата на Саша Поповиќ во бикини (ФОТО)

Igor