Пет хороскопски знаци КОИ БИ ПРОСТИЛЕ НЕВЕРСТВО

За некои луѓе неверството во врската е грев што не би го простиле дури и ако партнерот направи сè за да докаже дека се кае и дека му е жал за постапката.

Постојат и оние кои ќе го прифатат извинувањето и ќе си заминат, но ги има и оние кои ќе дадат нова шанса по неверството.

Тие, последните, најчесто се родени во следниве хороскопски знаци:

БЛИЗНАЦИ

Близнаците ќе простат, но вие веќе никогаш нема да бидете сигурни кој бил нивниот мотив за тоа или дали зад прошката има некои скриени намери.

РАК

Ако покажете дека навистина ви е жал и ветите дека нема да се повтори, овој хороскопски знак ќе ви даде уште една шанса.

ВАГА

На Вагите им е доволно да ја знаат причината зошто дошло до неверството, за да можат да проценат дали вреди да се прости.

ВОДОЛИЈА

Тие се мирољубиви, па ако им приложите причина зошто тоа се случило и ветување дека нема да се повтори, големи се шансите да простат.

РИБИ

Рибите не сакаат да бидат злопамтила. Тие ќе простат, но дадете им доволно време и простор додека решат повторно да ве побараат.

Слични објави

Дневен хороскоп: Што ве очекува пред почетокот на работната недела

Еспресо

Пејачката Тања Савиќ откри зошто на децата нема ниту оваа година да им купи елка (ФОТО)

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои им е судена вечна љубов!

Еспресо

Гоца Тржан ги „подбра“ колегите што се жалеа за откажаните настапи! (ФОТО)

Еспресо

Повторно воодушеви: Ирина Шајк во костим за капење изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

Овие личности ги очекува огромна промена: 4 хороскопски знаци кои дефинитивно ќе успеат во животот!

Igor

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

Сочни полнети пилешки ролнички, нема да можете да им одолеете

Igor

Цеца би ја запалила оваа фотка: Пејачката позира во младоста, а на едната града има тетоважа (ФОТО)

Васко Спасоски

Кристина Мандарина ги покажа огромните гради – „За големи формати“ (ФОТО)

Еспресо

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Каја Гербер и Пит Дејвидсон ја прекинаа својата турбулентна врска!

Еспресо

Кралицата Елизабета и принцот Филип се во брак 73 години, а малкумина знаат дека тие всушност се роднини

Еспресо