Ова е актерката со која Чолиќ се забавувал! Песната „Ноќ ми те дугује“ е посветна на неа! (ВИДЕО)

Здравко Чолиќ е среќно оженет со Александра скоро две децении, а неговата сопруга ретко се појавува во јавноста и не дава изјави за медиумите.

Љубовниот живот на најголемиот заводник на Балканот пред бракот со Александра беше навистина бурен, а според кажувањата на луѓето кои се дружеле со него, жените сами се фрлале под нозете на Чолиќ, му провалувале во хотелските соби, а градниците кои му ги фрлаа на бина, одамна престанал да ги брои.

Фото: Принтскрин

Чола на медиумите им откри како ја изгубил невиноста, но за првата љубов, актерката Јасна Орнели Бери ретко зборувал. Сепак, детали од нивниот однос откри таа и кажа дека се заљубиле кога биле млади во Сараево.

– Секогаш дел од моето срце ќе биде резервирано за него – рекла Јасна во една емисија.

Таа во времето кога се забавувала со Чола имала репутација на една од најубавите девојки во Сараево, а публиката ширум регионот ја познава по филмовите: „На путу“, „Грбавица“, „Нафака“, „У земји крв и меда“ кој го режираше Анџелина Џоли.

– Првпат после војната се сретнавме во Белград, беше тоа емотивна средба која никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантна личност и својата харизма успешно ја одржува и денеска. Пред се, тој е добар човек. Чола ми ја посвети песната „Ноќ ми те дугује“ – изјавила таа.

Слични објави

Потпиша договор! Ова е првата Балканка која влезе во друштвото на Дан Билзериан (ФОТО)

Igor

Анџелина првпат ги отвори вратите од домот вреден 25 милиони долари, а сите го забележаа необичниот домашен миленик (ФОТО)

Igor

Ракометната еуфорија го помести концертот: И Стинг навива за Вардар!

Igor

Хороскоп за 10 октомври: Девици, не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост

Igor

Кети Пери побегна од хотелот во кој беше Том Хенкс, кој е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Луна Џогани го промени изгледот, па некои од фановите велат дека копира позната пејачка!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Шестнаесет + девет =

Слични објави

Водителката Спенџарска напиша тажна порака на Инстаграм: „Поради смртен случај се повлекувам…“ (ФОТО)

Igor

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ во сред зима се соблече во бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor

Камила не била единствената љубовница на принцот Чарлс: Само оваа жена вистински го разбирала! (ФОТО)

Еспресо

МИСТЕРИЈАТА ЗА БАРОН: Зошто Меланија и Доналд го кријат својот син од јавноста?

Igor