Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Целиот свет знае за Бил гејтс, најбогатиот човек на светот, чие богатство се проценува на неверојатни 103 милијарди долари. Бил Гејтс со својата сопруга Мелинда денес се посветени на хуманитарни работи, а со дел од нивното богатство располагаат и нивните деца. Имено, Бил и Мелинда имаат две ќерки и еден син, а нивната постара ќерка Џенифер се занимава со јавање и учествувала на бројни натпревари.

Исклучително е популарна на социјалната мрежа Инстаграм, каде ја опсипуваат со коментари дека е вистинска убавица.

Нивната помлада ќерка Фиби е родена во 2002 година и веќе се наоѓа на листата со највлијателни тинејџери во светот. Покрај балетот, нејзина окупација се и дебатите на кои се залага за светските промени. Но, за неа се врзува и една интересна приказна. Имено, наводно на една вечера на која била со својот татко оставила бакшиш од 500 долари, а нејзиниот татко „ситница“. Келнерот зачудено го прашал Гејтс зошто е тоа така, а Бил Гејтс духовиот му одговорил „Таа е ќерка на милијардер, а јас сум син на дрвосечач“.

Гејтс го има и синот Рори за кој јавноста не знае многу, единствено дека е неверојатно голем љубител на поезијата.

Слични објави

Емина Јаховиќ искешира повеќе од 200.000 евра за вила во Нови Пазар (ФОТО)

Васко Спасоски

На шест години била жртва на сексуално злоставување: Потоа станала зависничка од алкохол…. (ФОТО)

Васко Спасоски

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor

Драма во семејството на Северина: Поранешниот зет ја киднапирал внуката на пејачката, но ги објавил и нејзините експлицитни фотки!

Васко Спасоски

Блек Чајна ја шокираше јавноста кога се појави на Оскарите и сите се прашуваат како успеа да добие покана! (ФОТО)

Еспресо

Што да направите доколку сте на отворено, а надвор има грмотевици!

Слободен Печат

Остави Коментар

деветнаесет − 12 =

Слични објави

Чекај ме и сигурно ќе дојдам, зад најубавата љубовна песна се крие потресна љубовна приказна

Еспресо

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Еспресо

Најдобрата поранешна сопруга: Џенифер Гарнер му ја спасува кариерата на Бен Афлек!

Еспресо

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЧОКОЛАДОТО: Тоа не е само десерт, туку чиста уметност

Igor

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Igor

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Еспресо