НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН: Посен колач од кокос (РЕЦЕПТ)

Колач од кокос и гриз кој лесно се прави и е посен.

Состојки:

2 чаши гриз
2 чаши брашно
1,5 шолја масло
1 кесичка сода бикарбона
2 чаши вода
3 лажички џем од јагоди
3 лажици кокосово брашно

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и сипете ги во набрашнета тепсија, освен кокосот.

Печете во загреана рерна на 200 степени Целзиусови, околу 30 минути.

Откако ќе се излади, посипете со кокосовото брашно.

Слични објави

Подобро зборува шпански и од Џеј Ло: Актерот ги изненади сите со својот акцент! (ВИДЕО)

Еспресо

Шон Мендес ги згрози обожавателките со својата нехигиенска навика

Igor

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Igor

Ова е ковид-19! – Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател на респиратор (ФОТО)

Еспресо

Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Васко Спасоски

Секој маж посакува оваа глетка да го разбуди: Голата Емили со волјчак во креветот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

19 − 7 =

Слични објави

Ризичен фустан кој не простува недостатоци на Северина и стои совршено (ФОТО)

Еспресо

Актерката Лори доби два месеци казна затвор за учество во измамата која ги стресе САД

Еспресо

Бред Пит во врска со 25 години помлада колешка?

Igor

Водителката починала непосредно пред судењето: Каролина Флек пронајдена мртва!

Еспресо

Лесен и посен ручек – Печен зеленчук со просо

Igor

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо