„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм

Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“.

Стриминг сервисот ги објави плановите за оваа година во вторник, ветувајќи дека секоја недела во следните 12 месеци, корисниците ќе имаат можност да гледаат нов филм.

Некои од филмовите кои допрва ќе ги гледаме на „Нетфлис“ го вклучуваат вестернот „The Harder They Fall“, во кој глумат Реџа Кинг, Идрис Елба и Џонатан Мејџорс. Лин-Мануел Миранда и Хали Бери ќе имаат свое режисерсо деби со филмот „Tick, Tick… Boom!“ и „Bruised“.

Овие се само неколку од врвните уметници во светската кинематографија, а во нови улоги ќе ги видиме и Џенифер Лоренс, Леонардо ДиКаприо, Мерил Стрип, Гал Гадот, Дејв Џонсон и Рајан Рејнолдс.

Пејачката Аријана Гранде ќе се појави во филмот „Don’t Look Up“ каде ќе глуми заедно со Лоренс, ДиКаприо, Стрип и Тимоти Шаламе.

unsplash

Овој новитет доаѓа откако поради пандемијата на коронавирусот голем број од кината низ целиот свет се затворени, при што многу филмови своите премиери ги префрлија на услугите за стриминг.

Неодамна, од филмската компанија „Warner Bros“ изјавија дека и тие планираат своите филмови во 2021 година да ги префрлат на „HBO Max“ и во кината каде што е можно.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

Кристијан Голубовиќ објави фотка на која спие покрај куп банкноти од 500 евра! (ФОТО)

Еспресо

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Igor

ЗДРАВКО ЧОЛИЌ: Уметничкото име за кое никогаш не зборувал

Igor

Цензура: Забранетите филмови на Нетфликс

Еспресо

СПЕЈСИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА: Ме искористија, животот ми заврши (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

3 × пет =

Слични објави

Мелани Грифит ги шокираше фановите: На 63 години објави селфи во градник и гаќички (ФОТО)

Igor

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Еспресо

Пенелопе Круз откри како се однесувал Џони Деп со неа: Поминаа многу години, него го сметам за… (ФОТО)

Васко Спасоски

Бракот на Џорџ и Амал Клуни на стаклени нозе?

Еспресо

За оваа фотографија Карлеуша собра повеќе од 100.000 лајкови за еден ден!

Слободен печат

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски