Откриени хонорарите на актерките за продолжението на серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис ќе ги снимаат новите епизоди од култната серија „Сексот и градот“, но без Ким Катрал, а сега протекоа инфорамции и за нивните хонорари.

Римејкот на „HBO Max“ ќе го носи називот „And Just Like That…“ и ќе има 10 епизоди кои ќе траат по 30 минути, а актерките за овој нивни ангажман ќе добијат по еден милион долари, тврди „Variety“.

Серијата ќе го следи пријателството на Кери, Миранда и Шарлот како и нивниот љубовен живот во 50-те години, а според плановите снимањето треба да започне на крајот на пролетта.

Сара на Инстаграм го објави видеото како најава за серијата, а први се огласија и нејзините познати колешки.     View this post on Instagram           

„Даааа“, напиша Риз Витерспун. „Не можам ниту да дишам“, истакна Дру Баримор. „Врескам од длабочината на белите дробови“, коментираше Зои Кравиц.

Многу обожаватели не можеа да го сокријат воодушевувањето поради снимањето на продолжението на серијата, но многумина забележаа и дека Ким Катрал навистина ќе недостасува.

Слични објави

Разводот и раскинувањето лошо и влијаат: Емина Јаховиќ на работ на анорексија!

Васко Спасоски

Храна која може СЕРИОЗНО ДА ВИ НАШТЕТИ ако ја јадете во погрешно време

Igor

Никол Шерцингер скршена: Го убија братучед ми и побегнаа, помогнете ми!

Igor

Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, вистината ја дознал откако починала

Igor

Хајди Клум се онесвестила на снимање: Фановите се поделени со мислењата, коронавирус или бременост?

Еспресо

ФОТО: Денес не би ја препознале – Во 90-те важеше за една од најубавите актерки, но потоа болеста си го направи своето…

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет − осум =

Слични објави

Сопругата на Амиџиќ направила новогодишна бајка во нивниот луксузен стан – погледнете ги сите детали (ФОТО)

Васко Спасоски

Пинџур, ајвар, малиџано: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

Покрај неа ги остави пороците и се откажа од алкохолот: Бен Афлек ужива со младата актерка! (ФОТО)

Еспресо

Италијанска новинарка полугола поради Наполи: Нејзините секси фотографии го полудеа светот!

Еспресо

И ТОА СЕ СЛУЧИ, Русин и Косовка со заедничка песна (ВИДЕО)

Igor

Го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian