23.8 C
Скопје
12:12 - 14 април, 2024

Нестор ТВ на Инстаграм: Вечерва на Илија Несторовски му гостува Бобан Николов!

Фудбалерот на Удинезе и А – репрезентацијата на Македонија, Илија Несторовски веќе неколку недели е атракција на Инстаграм со неговите вкучувања во живо.

Имено, за тие што не знаат, Несторовски скоро секојдневно на „лајв“ на Инстаграм вклучува гости со кои разговараат на најразлични теми.

Прв гостин во „Нестор Тв“ како што се нарекува оваа карантинска телевизија беше популарниот Панчо од ДНК,  потоа Горан Пандев, Стефан Ристовски, Крсте Велковски, Енис Барди, Александар Трајковски, Езџијан Алиоски, поп-ѕвездата Влатко Лозаноски, голманот Дино Захов и уште многу други.

А, вечерва (сабота) со почеток во 21:30 часот гостин во „Нестор Тв“ ќе биде и Бобан Николов. Покрај темите за фудбалот,  двајцата играчи ќе разговараат и на многу други теми…

Фото: Инстаграм

 

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....