14.8 C
Скопје
20:16 - 27 февруари, 2024

„Немам нерви за ова“: Обожавателите на Марија Шерифовиќ ја искритикуваа дека му штети на бебето, таа брутално им одговори

Српската пејачка Марија Шерифовиќ (39) ужива во новата животна улога и во сите убавини што ги носи мајчинството. Имено, таа го доби синот Марио кон крајот на минатата година, со помош на сурогат-мајка, нешто што беше вистинско изненадување за многумина.

Неодамна таа сподели видео на својот инстаграм-профил, на кое таа танцува со малиот Марио и му ја пее песната „I Want To Know What Love Is“ од британската рок група „Форинер“. На видеото, таа го нишка бебето во „кенгур“ и му ја потпевнува моќната балада.

„Мојот прв танц“, напиша Марија покрај видеото и додаде емоџи со сино срце.

Следбениците на Инстаграм почнаа да ја критикуваат пејачката.

„Кога ќе го видам тој кунгур… Тој не е добар ниту за колковите, ниту за нозете на бебето. Ужас, треба да се забранат“, „Знам дека не ме прашале за совет, но од искуство би сакал да пренесам дека кенгурот не е адекватен за новороденче, положбата на главата и рацете не е добра“, „ Најди си друг носач заради колковите, мила, биди среќна и секогаш пеј му“, напишаа следбениците.

Некои сметаат дека и Марија погрешила во јачината на музиката.

„Прекрасно, само намалија малку музиката. Тоа е многу гласно за бебе“, напиша еден следбеник.

После тоа, Марија на сите критики одговори со опширен коментар.

„Па момци, навистина сте неверојатни. Ќе ви објаснам бидејќи, во моментов, имам нерви“, почнала таа, а потоа објаснила дека носачот е наменет за бебиња од 0 до 12 месеци, меѓу 3 и 11 килограми, и дека бебињата мора да бидат најмалку 53 см.

„Секако, благодарам за советите, единственото нешто што би сакал да ве научам е како да пишувате навистина добронамерни совети, но во моментов немам нерви за тоа. Што се однесува до музиката, син ми од раѓање го учам што е убава музика и само со неа спие правилно. Не грижете се, ги мериме и децибелите“, објасни Марија.

Слични објави

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо
Се вчитува....