Напаѓачи со ФАНТОМКИ го изрешетале возилото на босанската пејачката

Бендот на музичката ѕвезда Маја Беровиќ бил нападнат во Мостар во саботата по концертот, кога маскирани напаѓачи на моторцикли испалиле повеќе куршуми во комбето во кое се превезувале нејзините музичари, дознава Блиц.

По концертот, бендот на Беровиќ се упатил кон хотелот, а непознатите лица маскирани со фантомки испалиле повеќе куршуми од огнено оружје со придушувач во тркалата и ги дупнале сите четири гуми на комбето.

Маја Беровиќ во тој момент се наоѓала во другото возило и останала во шок кога видела дека пред неа лица на мотори пукаат во комбето во движење.

Никој од членовите на бендот не е повреден, а сите биле преплашени поради целата ситуација која се случила за само неколку минути.

Слични објави

Хороскоп за 19 октомври, сабота – Биковите треба да побегнат од монотонијата, а Водолиите да ризикуваат

Igor

Дневен хороскоп за 13 октомври: Нови познанства, љубов на прв поглед…

Igor

Карлеуша им ОДГОВОРИ НА ХЕЈТЕРИТЕ кои ја нападнаа поради костимот и ги испровоцира со НОВИ СЕКСИ ФОТКИ (ФОТО)

Igor

Меган Маркл прозборе за бруталното убиство на Џорџ Флојд: Сфатив дека единствено погрешно е ако не кажам ништо (ВИДЕО)

Еспресо

Ники Минаж го објави провокативниот спот, а жешките сцени со згодното момче ги коментираат сите! (ВИДЕО)

Igor

Хали Бери го обвини бившото момче за инцест и расизам: Водевме љубов трипати годишно (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × 3 =

Слични објави

СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

Igor

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Васко Спасоски

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Откријте го најприватниот остров на светот (ФОТО)

Еспресо