МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА СИ ЈА ДОЗВОЛИ: Колку чини настап на Кајли Миног?

Кајли Миног има долгогодишна успешна музичка кариера, а нејзините настапи се доста скапи.

Сепак, постојат луѓе кои можат да си ја дозволат, меѓу кои е и азиската ѕвезда Карим Гарби. Еден настап на Кајли се наплаќа најмалку 1.235.000 долари.

Гарби, кој организира забави за џет-сетот изјавил дека Кајли е навистина скапа, иако со години нема објавено ништо ново и хитовско.

Сепак, публиката ја сака, а доказ за тоа е нејзиниот годинашен настап на Гластонбери, кога таа на сцената ги повика и Крис Мартин и Ник Кејв.

Кајли во 2005 се повлече од музичката сцена, кога ѝ беше дијагностициран рак на дојка, а првпат по болесна настапи како гостин на Scissor Sisters во 2010.

Слични објави

Личности кои го промениле полот пред да станат славни (ФОТО)

Igor

Вистинска зимска идила: Бајковити места кои мора да ги посетите барем еднаш во животот!

Слободен печат

Селена Гомез се бори со биполарно пореметување – Отидов во психијатриска болница и добив дијагноза

Еспресо

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Еспресо

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor

Бремена и гола: Манекенката објави фотографија и им постави прашање на фановите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − 1 =

Слични објави

Интервју со пејачот Даниел Крстески: После Балашевиќ и Коен не можам да слушам „Два Бона“ и Таско (ФОТО)

Igor

Ќерката на Цеца стана блондинка: Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите! (ФОТО)

Igor

Адријана Кеш ги „збудали“ обожавателите! Уште една секси-фотка на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Igor

Прво ја изневери, а пред девет дена се прошетаа како среќно семејство! Сега актерката се појави без прстен на рака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката Драгана Левенска ви препорачува три дестинации за ова лето, а открива и каде има најубаво топено сирење! (ФОТО)

Васко Спасоски