Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Можеби мислите дека никој не обрнува внимание на тоа како се облекувате на вашето работно место, но бидете сигурни дека тоа не е така.

Иако секој од нас има свој личен стил, кога е во прашање работното опкружување, постојат некои работи кои не се соодветни за него.

Сè уште не знаете за што зборуваме? Неколку важни имиња од моќните компании од модната индустрија, го открија своето мислење за тоа кои стилови и парчиња облека ги сметаат за непрофесионални, а ние врз основа на нивните одговори составивме листа од шест најголеми грешки.

Грешка број 1

Старомодното облекување е најголемото модно кривично дело, кое можете да го направите на работното место. Облекувањето во согласност со времето во кое што живеете е еден од облиците на добри манири.

Грешка број 2

Премногу шминка, прекратки фустани и здолништа, покажувањето премногу кожа и неможноста за правилно одење на високи потпетици.

Грешка број 3

Тексас… Кое било парче облека од тексас оставете го за во вашето слободно време.

Грешка број 4

Облекувањето премногу брендирана облека е апсолутно непосакувано, а ова особено важи кога треба да одите на интервју за работа или во првите работни денови. Мора да посакувате во центарот на вниманието да се наоѓа вашата работа, а не вашиот скапоцен стил.

Грешка број 5

Доколку облеката не изгледате чисто, негувано и примерно за вашата позиција. Понекогаш некое парче нема добро да го комбинирате или да го носите како што сте го замислиле, но вашата облека и додатоци мораат да бидат чисти и уредни.

Грешка број 6

Не усогласувањето на вашиот стајлинг со фирмата во којашто се пријавувате за работа, е една од најголемите грешки кои можете да ги направите. Униформите се одамна заборавена работа во поголемиот број компании, освен во банките. Обидете се да не изгледате како модна жртва, туку како некој кој сака да ги следи трендовите.

Слични објави

ФОТО | Новогодишна магија во домот на Драгана Мирковиќ: Блескава елка полна со фигури од Дедо Мраз!

Еспресо

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Igor

Девојки, кога ќе го видите фустанот на Џесика Алба во истиот момент ќе го посакате!

Igor

Принцот Хари во опуштено издание: Разбушавен и со откопчана маица (ВИДЕО)

Еспресо

Младата раперка почина на 21 година под неразјаснети околности

Слободен Печат

Гитарата на Курт Кобејн ќе биде понудена на аукција: Почетната цена – милион долари!

Еспресо

Остави Коментар

четири × 1 =

Слични објави

Рита Ора во топла прегратка на принцот Хари

Igor

Ким Кардашијан ги шокираше фановите со големината на својата бања! (ФОТО)

Еспресо

Ван Дам славеше роденден во дворецот на Драгана Мирковиќ

Igor

Се има, се може: Кендал Џенер се соблече гола, па интимните делови ги покри со скапоцени чанти (ФОТО)

Еспресо

Поранешната девојка на Џорџ Клуни уживаше на ревија во Милано, но погледнете што ѕиркаше под нејзиното сако (ФОТО)

Васко Спасоски

Маја Беровиќ објави врела фотка од хотелска соба

Еспресо