Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Поп ѕвездата Мадона со приватен авион слета синиќа на аеродромот во Бен Гурион, носејќи шешир во обид да се спаси од папараците да го сликаат нејзиното лице. Сместена е во хотелот „Дан“, а за неа и нејзината екипа е резервиран целиот петти кат.

Кралицата на поп-музиката и промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ за израелските медиуми потврдија дека Мадона ќе изведе две песни на финалната вечер на Евровизија во сабота.

Пропалестинското движење бараше од поп-ѕвездата да го откаже својот настап, обвинувајќи ја за „испирање на уметноста“. Како одговор на тоа, Мадона нагласи дека таа се бори за нов пат кон мирот.

„Никогаш нема да престанам да пејам за да се вклопам во нечија политика, ниту ќе престанам да зборувам против кршење на чобвековите права каде било во светото“, рече Мадона во соопштението.

Останува уште пејачката да го потпише договорот за настапот во сабота.

 

Слични објави

Неговата СТРАШНА СУДБИНА малкумина ја знаат: КИЈАНУ РИВС ја чува болната сестра, му почина девојката, а сите пари им ги дава на НИВ! (ФОТО)

Igor

ГОЛА водителка им испрати порака на шпанските фудбалери: НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРАТЕ! (ФОТО)

Igor

Еден од најпродаваните писатели од Србија, А.Т. ќе промовира книги во Скопје!

Васко Спасоски

Деа Ѓурѓевиќ гордо ги покажа своите лузни – Многу луѓе во светот гордо ги носат, зошто не и јас?

Igor

Шекспир ја преживеал чумата, а Волт Дизни шпанскиот грип: Како пандемиите влијаеле врз културата!

Еспресо

ПРЕТЧУВСТВУВАЛА НЕСРЕЌА: Загина пред 19 години, а нејзината сестра сега открива морничави детали

Igor

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

Васил Гарванлиев ја претстави Mакедонија на евровизискиот настан „Europe Shine a Light“: Вечерва сите сме победници!

Еспресо

Кој рече дека е зима? Карлеуша во светкав мини фустан му пркоси на јануари, а деколтето „пука“ (ФОТО)

Еспресо

Младата раперка почина на 21 година под неразјаснети околности

Слободен Печат

Панчо и Андреј од ДНК снимија спот, а во него Миа Костова во када (ВИДЕО)

Igor

После десет години: „Genesis“ на чело со Фил Колинс се враќаат на музичката сцена!

Еспресо

Месец дена се молчело за тоа: Позната актерка почина после три години борба со ракот

Igor