Мадона го даде своето мислење за обвинувањата против Мајкл Џексон: Им ги затвори устите на критичарите!

Кралицата на поп музиката Мадона, и покрај згрозеноста на јавноста од неодамнешниот документарец, кој повторно поттикна обвинувања за сексуално злоставување на деца против Мајкл Џексон, изјави дека сите се невини додека не им се докаже вината.

Таа за британското списание „Вог“ го даде своето мислење за документарецот на НВО, „Напуштајќи го Неверленд“. Во филмот на режисерот Ден Рид, двајца возрасни мажи изнесуваат нови обвинувања дека починатиот музичар ги злоставувал додека тие биле деца.

Од премиерата во јануари траат големите расправи на таа тема. Поради филмот музиката на Џексон е забранета на радио станиците во Канада, на Нов Зеланд и во Австралија.

Мадона, некогашната ривалка, а потоа пријателка на обвинетиот музичар, нагласи дека не го гледала филмот, но не сака по која било цена да верува во тие обвинувања.

– Го немам менталитетот на масата која сака линч, а во мојата глава луѓето се невини се додека не се докаже нивната вина. Имаше илјадници обвинувања против мене кои не беа вистинити, па мојот став е кога луѓето ќе ми кажат нешто за другите, ги прашувам дали можат тоа да го докажат – додава Мадона. 

Слични објави

Готово за 5 минути: Чоколадни коцки со ореви

Igor

Црно, па не се гледа: Водителката Елена Стефановска во прекратко мини-здолниште! (ФОТО)

Igor

НЕТРПЕЛИВОСТ, ПОВРШНОСТ… Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Igor

Видео хороскоп за 13 мај 2019, понеделник

Igor

Ќерката на Цеца стана блондинка: Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите! (ФОТО)

Igor

Со благослов од жена му: Разуздан богаташ секојдневно спие со ЧЕТИРИ ЉУБОВНИЦИ! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Едвај одеше во фустан стар 56 години: Дојде по награда, ама доби уште една за која сите и се смеат (ВИДЕО)

Igor

8 трикови за визуелно истенчување на фигурата

Igor

Не го фрлајте белиот дел од лубеницата! Направете си салата

Igor

Фронтменот на ВАН ГОГ погоден со ШИШЕ ВО ГЛАВА: Потоа направил нешто несекојдневно (ВИДЕО)

Igor

Џенифер Анистон за моќникот кој на многу жени им го уништи животот: Седна покрај мене и помислив КАКВО ПРАСЕ!

Igor

Балканот во тага: Почина Беба Селимовиќ, кралицата на севдалинките

Еспресо