7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Љубовната приказна на Ози и Шерон Озборн наскоро на големото платно

Животите и епската љубовна приказна на рокерот Ози Озборн и Шерон Озборн ќе бидат главната тема на новиот игран филм, според сценарио а Ли Хол (Били Елиот) и продуциран од „Ploygram“ и „Osbourne Media“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Osbourne (@sharonosbourne)

Проектот во формат на биографски филм сè уште нема наслов, а фокусот на приказната ќе биде на децениската врска помеѓу парот за кој гледачите веќе знаат нешто благодарение на реалното шоу „The Osbournes“ кое се прикажуваше на „MTV“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Osbourne (@sharonosbourne)

„Нашата врска понекогаш беше дива, луда и опасна, но нашата бескрајна љубов нè држеше заедно. Воодушевени сме од партнерството со „Sony Pictures“ и „Polygram“, со кои ќе ја прикажеме нашата приказна на филмското платно“, изјави Шерон Озборн за „VARIETY“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Osbourne (@sharonosbourne)

Шерон и нејзините деца Џек и Ејми Озборн го продуцираат филмот преку нивната етикета „Osbourne Media“, продуцентите Мишел Ентони и Дејвид Блекмен во име на „Polygram Entertainment“, а Андреа Џианети ќе го надгледува развојот на филмот во име на „Sony Pictures“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Osbourne (@sharonosbourne)

Главна улога во филмот би требало да има и музиката, која ќе го опфати и периодот кога Ози беше дел од групата „Блек Сабат“, и периодот на неговата соло кариера.

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....