Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

„Мајко“ на Влатко Лозановски најдобра поп-фолк нумера на MAC

На спектакуларната музичка церемонија МАC 2020, што се одржа во Белград, Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера, за нумерата „Мајко“. Влатко победи во силна конкуренција, меѓу номинираните беа Тропико бенд, Наташа Беквалац, Антонија Шола, Илма Карахмет и Лексингтон бенд.

Влатко им се заблагодари на  сите што гласаа за него.

 

 

 

 

 

 

Слични објави

Натали Портман и Серена Вилијамс станаа сопственички на женска фудбалска екипа

Еспресо

НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Igor

БОЗА – традиционален пијалак за спас од горештините

Igor

„Полудена по тебе“: Уште една нова песна на младата Лара (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најпознатата плус сајз манекенката ги објави првите фотографии од новородениот син (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Хит тренинг за витка линија: Согорете 150 калории за 8 минути (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

два × 3 =

Слични објави

Елена Ристеска наполни 34 години: Конечно цела торта е за мене! (ФОТО)

Еспресо

Пиво и вотка за сјај на косата

Igor

Наталија заработува 300 илјади евра со својот задник – „Јас ги инспирирам луѓето“ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Ќе сакате да го погледнете повеќепати: Најзгодната српска пејачка Милица Павловиќ сними провокативен спот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Славната актерка откри шокантни вести: На сите им беше мило кога го победи ракот, но сега повторно е болна

Еспресо

Џејмс Франко обвинет за СЕКСУАЛНО малтретирање на свои студентки

Igor